9 000 maseczek medycznych i bezpłatne porady prawne dla pomiotów leczniczych oraz pracodawców zrzeszonych w Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie to wsparcie jakie TU INTER Polska przekaże Lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej w ramach umowy podpisanej z Porozumieniem Zielonogórskim.
INTER Polska, ubezpieczyciel branży medycznej, włącza się w akcję Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych ,,Jeśli nie my, to kto? Razem walczmy z koronawirusem! Kupmy niezbędne środki ochrony osobistej dla pielęgniarek i położnych” przekazując na ten cel 100 000 zł pomocy oraz dodatkowo 10 000 maseczek medycznych. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup środków ochrony osobistej dla pielęgniarek, położnych (maseczki, rękawiczki, fartuchy itp.), środków do dezynfekcji oraz bieżące potrzeby związane z pomocą personelowi pielęgniarskiemu w walce z COVID-19.
TU INTER Polska oraz Naczelna Izba Lekarska podpisały porozumienie, w ramach którego ubezpieczyciel zapewnienia wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom w Polsce możliwość korzystania z bezpłatnych porad i opinii prawnych związanych z koronawirusem SARS-Cov-2.
Ubezpieczenie na życie pozwala zabezpieczyć finansowo najbliższych na wypadek śmierci, choroby lub innych zdarzeń losowych. To dobry sposób na ochronę naszej rodziny, zwłaszcza jeśli domowy budżet jest w dużym stopniu uzależniony od naszych przychodów. Rozważając zakup polisy warto sięgnąć po taką najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb. Na rynku są już dostępne ubezpieczenia dedykowane np. danej grupie zawodowej, aby jak najszerzej zabezpieczać ryzyka związane z daną profesją. Przykładem jest INTER Medyk Life dla osób wykonujących zawód medyczny i pracowników służby zdrowia.
przez INTER Polska pierwsza edycja konferencji ,,Bezpieczny Podmiot Leczniczy”, w trakcie której ponad 70 przedstawicieli środowiska medycznego dyskutowało o kluczowych tematach związanych z funkcjonowaniem podmiotów leczniczych. Prelegenci, eksperci ze świata prawniczego i lekarskiego, w swoich wystąpieniach poruszyli tematykę związaną mi.in. z praktycznymi aspektami zarządzania podmiotem leczniczym oraz udzielania świadczeń zdrowotnych przez personel medyczny.
Kontrola NFZ w podmiocie leczniczym? – jak wygląda i jak się do niej przygotować. Jak prowadzić podmiot leczniczy, aby ustrzec się problemów prawnych? Jakie prawa ma pacjent i jakie są konsekwencje ich naruszenia? Jak wygląda odpowiedzialność osoby zarządzającej podmiotem leczniczym i jakie są zasady wystawiania i refundacji recept lekarskich? – to tylko niektóre tematy bezpłatnej konferencji ,,Bezpieczny Podmiot Leczniczy”, która odbędzie się 21 listopada 2019 roku w warszawskim Business Centre Club.